07
lut-2018

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Centrum Natura 2000 za nami (zdjęcia)

Ferie zimowe w Regionalnym Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu rozpoczęły się już w niedzielę 28 stycznia. W ramach Akademii Przyrodniczej dzieci i młodzież miała okazję poznać kulturę Lasowiacką oraz tajemnice Puszczy Sandomierskiej, która była miejscem życia Lasowiaków.

Spotkanie poprowadziła Pani Jolanta Dragan – kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, natomiast oryginalną gawędą lasowiacką uraczyła nas Pani Barbara Sroczyńska – członek zespołu obrzędowego „Lasowiaczaki”.

W poniedziałek można było wziąć udział w przyrodniczej podróży filmowej, natomiast po południu posłuchać bajek leżąc na zielonym jak trawa dywanie i przytulając się do poduszek z siana, słomy i ziaren zbóż.

W następnych dniach pierwszego tygodnia ferii tropiliśmy zwierzęta w Parku Dzikowskim, oglądaliśmy świat pod mikroskopami, graliśmy w gry, quizy i kalambury o tematyce przyrodniczej, a także kręciliśmy ekologicznym kołem fortuny.

Podsumowaniem tygodnia była wycieczka w bajeczną dolinę rzeki Smarkatej. Fotorelację można obejrzeć tutaj: http://natura2000.tarnobrzeg.pl/prezentujemy-galerie-fotografii-z-wycieczki-w-doline-smarkatej-ktora-odbyla-sie-w-ramach-ferii-zimowych-z-centrum-natura-2000/

Share this post:

.