05
gru-2022

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości (ZDJĘCIA)

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości Polski, poza oficjalnymi punktami, odbywały się również na terenie Parku Dzikowskiego w formie biegu historycznego „Dzieci dla Niepodległej”, strefy wolontariatu z grillem, kiermaszami i konkursami.

Centrum Natura 2000 również włączyło się w obchody tego niezwykle ważnego Święta. Zorganizowaliśmy dla chętnych przyrodniczy spacer po Parku, w którym udział wzięło ponad 30 osób, w tym i całe rodziny. Podczas spaceru wszyscy mogli poznać różnorodność drzew rosnących w Parku, gdzie zwróciliśmy szczególną uwagę na te najstarsze – ponad 150 letnie lipy, dęby jesiony i inne, które są żywymi świadkami polskiej historii. Chyba nikt inny, jak właśnie drzewa pamiętają zarówno 104 lata Niepodległej Polski jaki i również mroczne czasy zaborów. Drzewa to niemi świadkowie burzliwych dziejów naszej historii i sam ten fakt sprawia, że winni jesteśmy im należny szacunek.

W tym dniu udostępnione do zwiedzania były wszystkie stałe ekspozycje Centrum Natura 2000, z czego chętnie skorzystało wyjątkowo wielu Mieszkańców naszego Miasta.

Share this post:

.