20
wrz-2021

Wakacje w Centrum Natura 2000 dobiegły końca, więc czas na małe podsumowanie (zdjęcia)

Nasze zajęcia, mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale zasadniczo naukę, a harmonogram wakacyjny był wypełniony po brzegi.

Razem z uczestnikami odkrywaliśmy uroki użytku ekologicznego „Wiślisko pod Kopcem” w Dymitrowie Dużym, byliśmy nad Wisłą, gdzie biegaliśmy po łachach i starorzeczach.

Odbyły się również warsztaty plastyczne na płóciennych torbach, które poprzedzone były wykładami na temat potrzeby ochrony środowiska. Podczas warsztatów mikroskopowych – dzieci i młodzież wcielili się w rolę biologów i odkrywali tajemnice mikro-świata. Tworzyliśmy magiczny las, zamknięty w szklanej kuli oraz domki dla owadów, które pięknie ozdobione będą służyć pożytecznym zapylaczom. Były również warsztaty z wyplatania papierowej wikliny.

Bawiliśmy się w przyrodnicze koło fortuny, przeciąganie liny, skoki w worku, skoki w dal, odbijanie balonu na czas, skakanie przez linę, rzut do celu oraz własnoręczne wykonanie super szybkich samolotów.

Na spacerach widzieliśmy kumaka, żabę zieloną, traszkę, zaskrońca, poznawaliśmy gatunki drzew i roślin, przez lornetki obserwowaliśmy ptaki w locie i na drzewach.

A to wszystko po to, by bawiąc się i przyjemnie spędzając czas przybliżać się do naturalnego świata. Z pewnością kontakt z przyrodą napełnia siłą i daje witaminę N.

Zapraszamy do fotorelacji 🙂

Autorzy fotografii: Aneta Motyka, Jakub Osowski, Janusz Wepsięć

Share this post:

.