20
wrz-2018

RUSZAMY Z KOLEJNĄ AKCJĄ EDUKACYJNĄ!!!

Aktualności   /  

Będziemy tworzyć REMIZY JAGODAJNE. Do akcji mogą zgłaszać się przedszkola, szkoły lub inne jednostki edukacyjne, które chcą skorzystać z naszej oferty, a równocześnie zadeklarują chęć stworzenia remizy i przygotują pod nią grunt.

W ramach akcji przeprowadzimy warsztaty poświęcone remizom jagodajnym, czyli grupom kwitnących i owocujących krzewów. Stanowią one wyspy bioróżnorodności wśród betonowej dżungli krajobrazu miejskiego, monokultur uprawowych krajobrazu wiejskiego. To maleńkie oazy życia dla zwierząt i roślin w świecie zdominowanym przez potrzeby człowieka.

Warsztaty prowadzone będą w grupach klasowych i trwać będą jedną godzinę lekcyjną dla jednej grupy.

Program warsztatów obejmuje:

pracę w oparciu o prezentację multimedialną oraz tablicę edukacyjną, obrazującą wybrane gatunki krzewów jagodajnych i zwierząt które chętnie odwiedzą ogród,prezentację domku dla owadów, przekazanie placówce 10 gatunków krzewów jagodajnych (po 5 sadzonek każdego gatunku) w celu ich nasadzenia, tablicy edukacyjnej do użytku w placówce, tabliczki informacyjnej zewnętrznej oraz domku dla owadów w celu montażu na terenie placówki lub do niej przyległym.

Zajęcia zostaną zrealizowane przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Udział placówki oraz przekazanie materiałów odbywa się bezpłatnie.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie w godz. od 9:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 531 14 2000 lub pod adresem e-mail: natura@um.tarnobrzeg.pl

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Share this post:

.