03
gru-2015

PTASIA STOŁÓWKA, CZYLI MĄDRE DOKARMIANIE PTAKÓW W ZIMIE

Aktualności   /  

kar_jablko1

Rozpoczynamy zimową akcję pn. Ptasia stołówka, czyli mądre dokarmianie ptaków w zimie.

Akcja skierowana jest do szkół, przedszkoli i jednostek współpracujących z dziećmi i młodzieżą. W ramach akcji pracownicy Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły będą odwiedzać zainteresowane placówki, przywiozą dla danej placówki karmnik dla ptaków, tablicę informacyjną obrazującą gatunki paków najczęściej odwiedzających karmniki oraz zasady zimowego dokarmiania. Przeprowadzą także lekcję dotyczącą tematyki zimowego dokarmiania ptaków.

Celem akcji jest uświadamianie w jaki sposób mądrze karmić ptaki, czym karmić i kiedy karmić. Tablica edukacyjna pozwoli w łatwy i czytelny sposób rozróżnić nasze najpopularniejsze gatunki ptaków, zimujących w mieście – na zieleńcach, w parkach, towarzyszących człowiekowi – m.in. sikorę bogatkę, sikorę modraszkę, kosa, sierpówkę, wróbla, mazurka, kawkę, gawrona i wiele innych.

Udział w akcji jest bezpłatny – karmnik i tablica informacyjna pozostaną własnością zainteresowanej placówki!

Placówki chętne na udział w akcji prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: natura@um.tarnobrzeg.pl lub pod numerem telefonu 531 14 2000. Ilość miejsc ograniczona. Akcja trwa do końca stycznia 2016 r.

STWÓRZMY NASZĄ ZIMOWĄ GALERIĘ

Zapraszamy mieszkańców do fotografowania ptaków w karmnikach – nadesłane do nas fotografie będziemy zamieszczali na naszej stronie www.natura2000.tarnobrzeg.pl w zakładce GALERIA.

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto?
Wiadomo, małe dzieci.

Włodzimierz Domeradzki

Share this post:

.