23
cze-2016

Ciekawa lekcja biologii w Centrum Natura 2000

Gimnazjaliści ze szkoły w Grębowie odwiedzili nasze Centrum, ale tym razem nie w celach rekreacyjno-turystycznych. Tym razem przyjechali zrealizować kolejny etap programu nauczania przewidzianego dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Na przykładzie zgromadzonych u nas okazów zwierząt uczniowie omówili temat budowy i przystosowań do życia w różnych środowiskach ptaków, ssaków, ryb, gadów i płazów. Pod czujnym nauczycielskim okiem pani Aliny Wójcik, klasa przygotowała prezentacje, które przedstawiane były w naszej sali audiowizualnej. Wiedza teoretyczna poparta żywymi (w dosłownym tego słowa znaczeniu) przykładami jest wszak dużo łatwiejsza do przyswojenia i pozostaje w głowie na dłużej. Każdy mógł zobaczyć żywych przedstawicieli gadów, tj. jaszczurkę zwinkę, żółwia i zaskrońca, płazów, tj. żaby, kumaki i ropuchy oraz liczne gatunki ryb prezentowanych w naszych akwariach i na własne oczy zweryfikować np. obecność błon pławnych zwierząt, zamieszkujących siedliska wodno-błone lub zrogowaciały naskórek jaszczurek chroniący przed utratą wody z organizmu. Na koniec lekcji wyświetliliśmy film o sowach – ich budowie ciała i przystosowaniu do lotu.

Tego rodzaju lekcje przyrodnicze to doskonała forma nauczania, która rozwija wyobraźnię ucznia, angażuje w przygotowanie materiału, rozwija umiejętność przedstawiania i prezentowania materiału oraz siebie przed publicznością.

Zachęcamy wszystkie szkoły do korzystania z naszej oferty, którą można z powodzeniem łączyć z programem nauczania na poziomie różnych szczebli edukacji.

Share this post:

.

Archives

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec