23
paź-2017

Zapraszamy na spacer w Dolinie rzeki Smarkatej w ramach Międzynarodowego Dnia Krajobrazu

Aktualności   /  

20 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, z tej okazji zapraszamy na spacer krajobrazowy organizowany przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu (RCPON2000) przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, pod nazwą Dolina rzeki Smarkata. Spacer odbędzie się w sobotę, 28 października o godzinie 9:00.

Zapisy na spacer prowadzą pracownicy w siedzibie RCPON2000 w Zamku Dzikowskim. Więcej informacji pod numerem telefonu 531 14 2000

Udział w spacerze jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Wycieczka wyruszy spod siedziby RCPON2000 (Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu), stamtąd uczestnicy zostaną przetransportowani w okolice rzeki Smarkata. Dalsza wycieczka odbywać się będzie już pieszo. Cała trasa obejmuje ok. 4 km. Powrót planowany jest na godzinę 15.

Dolina rzeki Smarkata leży w obszarze Natura 2000 Puszcza Sandomierska (dyrektywa ptasia)

Uczestnicy spaceru będą mieli okazję zobaczyć coraz rzadszy krajobraz nieuregulowanej rzeki nizinnej z licznymi meandrami i zakolami. Fakt ten czyni rzekę Smarkatą jedną z piękniejszych w regionie.

Spacery krajobrazowe organizowane są w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, święta zainicjowanego przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Celem spacerów jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym jego historii, procesów, które wpływają na jego kształt, funkcji, jakie pełni lub ewentualnych zagrożeń.

Informacje na temat poszczególnych spacerów krajobrazowych, zawierające temat, termin, miejsce zbiórki i program zostały zamieszczone w Geoserwisie – portalu mapowym Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Więcej informacji o Dniu Krajobrazu i Spacerach krajobrazowych.

Share this post:

.