24
mar-2023

TEGOROCZNY KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. “Grzybowy świat przez cały rok” ROZPOCZĘTY

Zapraszamy do działu w konkursie fotograficznym pt. “Grzybowy świat przez cały rok” Tegoroczna edycja konkursu dotyczy królestwa grzybów. Celem konkursu jest ukazanie piękna i różnorodności ich owocników, znaczenia ekologicznego oraz siedlisk występowania.

Prace konkursowe powinny przedstawiać owocniki grzybów w ich naturalnym siedlisku, niezerwane, o zróżnicowanym wyglądzie, kolorystyce i kształcie.

Grzyby odgrywają bardzo ważną rolę w przyrodzie. Część z nich to grzyby saprofityczne, które żyją na martwej materii i przyczyniają się do jej rozkładania. W ten sposób kształtują ekosystem. W lasach grzyby są składnikiem ściółki, rosną na powalonych pniach oraz korze żywych drzew. Możemy je spotkać o każdej porze roku. Jesienią owocniki grzybów jadalnych zachęcają do ich zbierania i konsumowania nie tylko przez ludzi. Stanowią uzupełnienie bazy pokarmowej zwierząt m.in: jeży, saren, dzików, niedźwiedzi oraz owadów i ślimaków. Człowiek wykorzystuje grzyby w przemyśle, gastronomii i medycynie.

Konkurs podzielony został na 4 kategorie wiekowe. termin nadsyłania fotografii mija 8 listopada 2023 r.

Do pobrania:

02-Zal.-1-Formularz (2)

03-Zal.-2-Klauzula-informacyjna-Grzybowy-świat-2023

 

Share this post:

.