12
cze-2019

Podsumowanie konkursu plastycznego “Podwodny świat rzeki Wisły” (zdjęcia)

W środę podsumowaliśmy tegoroczny konkurs plastyczny. Tytuł konkursu brzmiał: Podwodny świat rzeki Wisły. Skupiliśmy się tym razem na świecie podwodnym Naszej Królowej Rzek.

Jest to spojrzenie z nieco innej perspektywy, niż my ludzie patrzymy na co dzień. Taka wizja zmusiła uczestników do poszukiwań źródeł informacji o gatunkach zamieszkujących wiślane wody, dno i brzegi. Zwróciliśmy zarówno uwagę na ryby, ale także na skorupiaki, rośliny i wiślane podwodne siedliska. W ten sposób został osiągnięty jeden z dwóch celów konkursu – cel edukacyjny.

Drugim aspektem było ćwiczenie warsztatu plastycznego uczestników – umiejętności łączenia technik plastycznych, wyrazu treści i doboru kolorystyki.

W sumie wpłynęło do nas ponad 250 prac, co świadczy o dużym zainteresowaniu konkursem. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Składamy także serdeczne podziękowania opiekunom i nauczycielom, którzy zmobilizowali swoich podopiecznych do uczestnictwa. Zapraszamy za rok. Obiecujemy, że formuła konkursu pozostanie na niezmienionym – interesującym poziomie.

Share this post:

.