30
lis-2017

Już w najbliższą niedzielę 3.12 drugie spotkanie w ramach Akademii Przyrodniczej

Aktualności   /  

Już niebawem drugie spotkanie w ramach Akademii Przyrodniczej 2017/2018. Zapraszamy w niedzielę – 3 grudnia. Młodzież – godzina 16.00, dorośli – godzina 18.00.

Prelegenci przyjeżdżają z Podlasia. W środowisku zwani są “Ludźmi z bagien” – Pani Małgorzata Górska – laureatka ekologicznego Nobla, współzałożycielka fundacji Greenmind, całą karierę zawodową związana z ochroną przyrody i Pan Robert Górski – aktywista Greenpeace, na co dzień zajmuje się rolnictwem przyjaznym przyrodzie, pasjonat budownictwa naturalnego. Prowadzą też Karczak – gospodarstwo ekoturysyczne w dolinie rzeki Biebrzy, a także Ekomuzeum Tkackie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_G%C3%B3rska
http://greenmind.pl/
http://karczak.pl/

Z młodzieżą wrócimy do tematu zapylaczy. Na bazie wiadomości, uzyskanych od pszczelarza w I Akademii Przyrodniczej przeanalizujemy rolę zapylaczy w środowisku naturalnym. Własnoręcznie zbudujemy także domki dla zapylaczy. Jeden z takich domków stoi już od 2 lat w naszym Dzikowskim Arboretum.

Dorośli poznają natomiast “od kuchni” kwestie aktywizmu ekologicznego. Temat trudny i budzący kontrowersje, ale po to stworzyliśmy Akademię, by prezentować różne stanowiska w podejściu do ochrony przyrody – zarówno te stoickie, jak i bardziej aktywne i emocjonalne.

Na pewno będzie ciekawie.

Zapraszamy !!!

AP_2_dor AP_2_dzieci

Share this post:

.