15
mar-2021

Konkurs fotograficzny pt. “Miłość w Przyrodzie”

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. “Miłość w Przyrodzie”.

Nadchodzi wiosna – okres , w którym budzi się przyroda po zimowym spoczynku. To czas rozkwitu roślin, kwiatów, ale także relacji łączących zwierzęta. Relacji, które w świecie zwierząt uzasadniane są instynktem, ale przez ludzi nazywane miłością. A przecież miłość jest najpiękniejszym uczuciem, jakie znamy – budującym, łączącym, rozwijającym i dającym poczucie wartości.

Miłość w przyrodzie może mieć różny przejaw. Najczęściej to relacja dwóch osobników mająca na celu wydanie potomstwa – toki ptaków, rójki owadów, gody płazów, rykowiska, bekowiska, bukowiska, huczka, marcowanie różnych – zależnie od gatunku ssaków. Ale miłość to także rodzicielska relacja matki, ojca do dzieci – wodzenia młodych przez ptaki, uczenia zdobywania pokarmu, a czasem beztroskich zabaw.

Już sama różnorodność nazewnictwa ukazuje bogactwo uczucia miłości w świecie zwierząt. Zachęcamy więc do podglądania świata przyrody, fotografowania miłosnych kadrów – oczywiście z zachowaniem etyki fotografii przyrodniczej i przesłania efektów jako fotografie konkursowe.

Klauzula-informacyjna-Miłosc-w-Przyrodzie-2021(1)

Share this post:

.