03
lip-2014

Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu “ZNAK NATURY” (niedziela 6 lipca)

znak-natury-w-zamku-rafal

6 lipca (niedziela) o godz. 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie
w ramach realizowanego projektu „Znak Natury wsparcie gmin w racjonalnym wykorzystaniem zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju obszarów Natura 2000 w zakresie turystyki”.
Miłośników przyrody oraz fotografii, nauczycieli przyrody, biologii, młodzież oraz osoby dorosłe, które chcą bliżej poznać walory przyrodnicze Tarnobrzeskiej Doliny Wisły i okolic oraz zapoznać się z tajnikami sztuki fotografii przyrodniczej zapraszamy na otwarte spotkanie do siedziby Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Zamku Dzikowskim, ul Sandomierska 27, Tarnobrzeg.

Podczas spotkania dowiedzieć się będzie można co to jest obszar Natura 2000, jaki ma zasięg Tarnobrzeska Dolina Wisły oraz co jest przedmiotem jej ochrony. Zaprezentowane zostaną liczne gatunki zwierząt i roślin, które możemy spotkać na tym terenie.

Dodatkową atrakcją dla słuchaczy będzie możliwość podziwiania 1000 litrowego akwarium z licznymi gatunkami ryb oraz dwa terraria z rodzimymi gatunkami płazów i gadów.

Gościem spotkania będzie Pan Rafał Rozmus, fotograf, przyrodnik, który podzieli się najnowszymi zdjęciami i filmami z wypraw plenerowych oraz opowie ciekawe historie jakie przeżył podczas pracy w terenie z aparatem.
Inicjatorem projektu jest Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie.

Zapraszamy !

Share this post:

.