21
lis-2017

Zapraszamy na drugą edycję Akademii Przyrodniczej. Zajęcia już w najbliższą sobotę

Aktualności   /  

Spotkania, prelekcje, wykłady, warsztaty z ciekawymi osobami ze świata ochrony przyrody i nie tylko – to idea przyświecająca Akademii Przyrodniczej, której druga edycja startuje już w najbliższy weekend. Głównymi organizatorami wydarzenia są Regionalne Centrum Promocji Obszaru “Natura 2000″ oraz gospodarstwo agroturystyczne “Dobre Miejsce” w Alfredówce.

Analogicznie do pierwszej edycji, tak i tym razem nagrodą za conajmniej 60% frekwencje, będzie wycieczka.

Tematyka pierwszych wykładów dotyczyć będzie biomimetyzmu, czyli naśladowaniu natury. Zaprezentowane zostaną najnowsze technologie, które czerpiąc inspiracje ze struktur przyrodniczych, zaskakują wytrzymałością, organizacją i wydajnością. Okazuje się, że przyroda jest najlepszym źródłem wiedzy i rozwoju – także technologicznego. Zaawansowana technologia ogniw słonecznych pokazuje na przykład, że produkty stworzone na wzór fotosyntezy roślin mają przewagę pod względem kosztów i wydajności nad tradycyjnymi ogniwami fotowoltaicznymi, a przy tym są przyjaźniejsze dla środowiska.

WYKŁAD DLA MŁODZIEŻY ODBĘDZIE SIĘ WYJĄTKOWO W SOBOTĘ 25 LISTOPADA BR., O GODZINIE 16 W SIEDZIBIE CENTRUM NATURA 2000 (ZAMEK TARNOWSKICH W DZIKOWIE) 

WYKŁAD DLA DOROSŁYCH ROZPOCZNIE SIĘ RÓWNIEŻ W SOBOTĘ 25. LISTOPADA O GODZINIE 18.

AP2 ap2_2

Share this post:

.