10
lip-2014

Trzecie spotkanie Znaku Natury

Aktualności   /  

akwarium

Dnia 6 lipca o godz. 16 odbyło się trzecie spotkanie w ramach realizowanego projektu ,, Znak Natury wsparcie gmin z racjonalnym wykorzystaniem zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju obszarów Natura 2000 w zakresie turystyki.’ ’Inicjatorem projektu jest Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie.

Uczestnicy spotkania poznali bliżej walory przyrodnicze Tarnobrzeskiej Doliny Wisły dzięki nowym zdjęciom i filmom Pana fotografa i przyrodnika Rafała Rozmusa. Fotograf z pasją opowiadał o swoich plenerowych przygodach przeżytych podczas pracy z aparatem w okolicach Doliny Wisły. Został wyświetlony film z życia mew i rybitw przedstawiający ich pielęgnację nad młodymi osobnikami.
Miłośnicy przyrody podczas spotkania podziwiali 1000 litrowe akwarium z licznymi gatunkami ryb pochodzących z rzeki Wisły oraz dwa terraria z rodzimymi gatunkami płazów i gadów. Uwagę przekłuwał ponad metrowy zaskroniec zwyczajny oraz samiec jaszczurki zwinki. Również można było zobaczyć naszego małego podopiecznego mieszkańca – nietoperza.

Share this post:

.