01
mar-2018

Niesamowita opowieść o pomaganiu zwierzętom, która swe korzenie ma w pasji i zaangażowaniu

Gośćmi kolejnego spotkania w ramach Akademii Przyrodniczej byli Państwo Jolanta i Andrzej Fedaczyńscy – postacie bardzo znane w środowisku weterynaryjnym. Stworzyli i rozwinęli potężną Lecznicę dla zwierząt „Ada” w Przemyślu.

Przy lecznicy funkcjonuje także Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Dr Fedaczyński przyznał się, że jako młody chłopiec próbował pomagać znalezionym osłabionym lub poszkodowanym dzikim zwierzętom.

Tę pasję rozwinął do takiego stopnia, że sam nie jest wstanie zliczyć ile zabiegów weterynaryjnych wykonała w czasie istnienie jego Lecznica. Oczywiście do pomocy przychodzi prowadzona komputerowa baza danych. Stanowczo przyznał, że wyleczył już5 tysiące zwierząt – w tym dzikich, na których skupił się podczas niedzielnej Akademii.

Opowiedział o dorosłym niedźwiedziu, który zaplątał się we wnyki, młodziutkiej niedźwiedzicy, która stała się pupilem Lecznicy, o rysiach, borsukach, sarnach , a także o ptakach, które stanowią bardzo duży odsetek zwierząt podlegających zabiegom – po kolizjach drogowych lub innych urazach.

Z Lecznicą od lat współpracuje Urząd Miasta Tarnobrzega i korzysta z jej usług przekazując znalezione na terenie naszego Miasta ranne zwierzęta.

Następna Akademia Przyrodnicza odbędzie się 11 marca.

Share this post:

.