10
lip-2020

Las Zwierzyniecki – odkrywamy jego tajemnice w ramach akcji LATO W MIEŚCIE (zdjęcia)

Kolejna wyprawa przyrodnicza w ramach akcji LATO W MIEŚCIE już za nami. Las Zwierzyniecki – odkrywamy jego tajemnice, pod taką nazwą przebiegła wtorkowa wycieczka młodych odkrywców przyrody.

Nasze nogi powiodły nas w głąb Zwierzyńca, a oczy i uszy dokładnie obserwowały i odkrywały jego tajemnice. Bardzo pomocne okazały się lornetki i lupy bo na wilgotnym podłożu widoczne były liczne ślady i tropy zwierząt. Spotkaliśmy tropy sarny, kuny, gryzoni oraz ptaków. W koronach drzew usłyszeliśmy śpiew pierwiosnka, zięby, kosa, grzywacza, sójki i dzięcioła. Maszerując leśną ścieżką podziwialiśmy pomniki przyrody, potężne dęby, wiązy i modrzewie.

Dotarliśmy również do tajemniczych kręgów betonowych. Dla młodych przyrodników było to dużym zaskoczeniem, gdyż większość z nich po raz pierwszy miała okazję zobaczyć je na własne oczy. Na koniec odwiedziliśmy figurkę św. Onufrego, orędownika w sprawach wyboru małżonka i posiadania potomstwa.

Nasz Las Zwierzyniecki jest piękny i bogaty, każdy ma prawo z niego korzystać i cieszyć się jego pięknem, lecz nie wszyscy szanują nasze wspólne dobro. Liczne śmieci dają dowód na to, że nie każdy potrafi w lesie się zachować. Na koniec wycieczki była miła niespodzianka, młodzi podróżnicy mogli udzielić wywiadu w lokalnych mediach.

Share this post:

.