25
lip-2017

II SURVIVAL w ramach LATA W MIEŚCIE (zdjęcia)

Tego lata zaplanowaliśmy 2 wyjścia w ramach Survivalu na Wiśle. Relację z pierwszego zamieściliśmy w zeszłym tygodniu, natomiast relacją z drugiego musimy się z Wami podzielić, także z nieco innego względu.

Otóż gdy doszliśmy na tą samą, co tydzień temu łachę wiślaną, naszym oczom ukazał się bardzo przykry widok. Cała łacha pokryta była śmieciami – butelkami i opakowaniami. Na piasku leżała nawet wątroba wołowa, używana jako przynęta na sumy. Szałas, który zbudowaliśmy tydzień temu posłużył natomiast jako ognisko. Dlatego też naszą przygodę rozpoczęliśmy od posprzątania łachy.

Dopiero później przystąpiliśmy do gier i zabaw. Gorąca pogoda zachęcała do kąpieli. Niektórzy uczestnicy nie kąpali sie tylko w Wiśle – najwięcej zabawy dostarczało wiślane „błotko”:)

Wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi, jednak z refleksją i apelem do osób odwiedzających Dolinę Wisły. Pamiętajcie – to, co po sobie zostawiacie świadczy o Was i o Waszej kulturze osobistej. Nikt nie zabrania korzystania z wytworów naszej cywilizacji na łonie wiślanej natury. Jednak prosimy, by nie pozostawiać za sobą takiego bałaganu – przyroda po nas nie posprząta.

Share this post:

.