Zobaczcie, jak prezentuje się obecnie.
Na początku bieżącego roku została wzmocniona nowymi nasionami: cynii, kąkoli, cykorii podróżnika, słoneczników, onętka, nachyłka, łubinu, krwawnika i wielu innych. Prawda, że wygląda pięknie?
Prawda.
Zapylacze bzyczały nam do ucha, że też się cieszą 
W celu podkreślenia jakości i warsztatu fotograficznego laureatów, do prac komisji został zaproszony Pan Piotr Morawski – dziennikarz i doświadczony fotograf przyrody. Komisja wybrała prace następujących osób w poszczególnych kategoriach:
I kategoria
I miejsce ex aequo: Krystek Amelia, Bieniarz Wojciech, Gładysz Agata, Turbak Daria
II miejsce ex aequo: Wojewoda Kacper, Pyka Kamil i Maciej
III miejsce ex aequo: Malarz Marta, Chmiel Zuzanna
Wyróżnienie: Krystek Aleksy, Kozłowska Maria, Taras Mikołaj, Włodyka Magdalena,
Moskot Dawid, Urbański Krzysztof
II kategoria:
Wyróżnienie: Malinowski Wojciech
III kategoria: brak zgłoszeń
IV kategoria:
I miejsce: Kilijański Grzegorz
II miejsce ex aequo: Jabłońska Monika, Soja Marcin
III miejsce ex aequo: Kopeć Leszek, Turbak-Konopacka Katarzyna, Nieduziak Edyta
Zapraszamy laureatów do odbioru nagród rzeczowych, a pozostałych uczestników – do odbioru nagród pocieszenia – kalendarzy, wydanych z okazji Roku Rzeki Wisły, które dostępne będą w siedzibie Centrum od dnia 6 grudnia.
Ponadto prosimy uczestników, którzy chcą udostępnić Centrum swoje fotografie w celu niekomercyjnej promocji walorów przyrodniczych rzeki Wisły (wydawane przez Centrum kalendarze, broszury, opracowania) o przesłanie podpisanego oświadczenia, w którym wyrażają zgodę na te czynności (drogą elektroniczną – skan natura@um.tarnobrzeg.pl, pocztową lub osobiście). Oświadczenie
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów, wielu wrażeń
i satysfakcji w pogłębianiu pasji, jaką jest fotografia.
Zapraszamy na wystawę pokonkursową.
]]>Dla naszych Gości przygotowaliśmy wiele atrakcji, dzięki którym mogli poznać walory przyrodnicze okolic Tarnobrzega, a przy okazji dobrze się bawić. Największym zainteresowaniem cieszyły się ryby w akwariach oraz żaby, ropuszki i zaskrońce w terrarium, które chętnie prezentowały się gościom. Dzieci również podziwiały tymczasową wystawę Nasze motyle.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji na temat ryb wiślanych, a następnie z zainteresowaniem obejrzeli film przyrodniczy. Następnym punktem zwiedzania, była wycieczka do mini-arboretum i Parku Dzikowskiego. Uczniowie chętnie poznawali gatunki drzew oraz obserwowali przyrodę.
]]>
Skrawek łąki kwietnej – tzw. Łąki Św. Franciszka powstał dzięki zaprzyjaźnionej firmie „Zielone Miasto” z Tarnobrzega. Łąka w formie wstążki powstała między platanowcami na przyległym do Centrum terenie arboretum.
Zakwitną na niej m.in. złocień zwyczajny, firletka poszarpana, mak, jaskier ostry, wyka ptasia, chaber łąkowy, krwiściąg lekarski. Mamy nadzieję, że przywabią wiele owadów zapylaczy, a ich nasiona staną się pokarmem dla ptaków. Czekamy na efekty.
Pomysł zainicjowany projektem Stowarzyszenia Ekoskop z Rzeszowa – Alarm dla Bio.
]]>